Університет новітніх технологій взяв участь у роботі наради-семінару з питань організації та проведення вступної кампанії 2013 року

20 листопада в м. Києві відбулась регіональна нарада-семінар з питань організації та проведення вступної кампанії 2013 року у ВНЗ І-IV рівнів акредитації усіх форм власності та підпорядкування. Нарада була організована Міністерством освіти та науки, молоді та спорту України.

На нараді були присутні: Перший заступник міністра Євген Суліма, Голова Державної інспекції навчальних закладів Михайло Гончаренко, представники Українського центру оцінювання якості освіти, проректори (УЦОЯО), (заступники директорів), відповідальні секретарі приймальних комісій та відповідальні особи за внесення відомостей та даних до Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЄДЕБО).

Перший заступник Міністра поінформував про перебіг цьогорічної вступної кампанії, підсумки зарахування на навчання до вищих навчальних закладів та недоліки.
У 2012 році було запроваджено у повному форматі Єдину державну електронну базу з питань освіти, за допомогою якої вступники могли подати електронну заяву на вступ. За всіма освітньо-кваліфікаційними рівнями у системі було зареєстровано майже 2 млн. 40 тис. заяв вступників. Відповідно до Умов прийому, кожен вступник міг подати заяви на вступ до п’яти вищих навчальних закладів і в кожному – на три напрями підготовки. Саме цим пояснюється така кількість заяв.

З метою організованого проведення вступної кампанії 2013 року керівникам вищих навчальних закладів рекомендують забезпечити наступне:

  • своєчасне розроблення, затвердження, подання на погодження та оприлюднення Правил прийому до вищих навчальних закладів на офіційних веб-сайтах. Відповідний наказ та інструктивний лист ще 6 листопада було направлено керівникам вищих навчальних закладів України; роз’яснювальну роботу серед абітурієнтів та громадськості щодо особливостей вступу на навчання до вищих навчальних закладів України у 2013 році;
  • своєчасне формування пропозицій та безумовне виконання вищими навчальними закладами встановленого обсягу державного замовлення на підготовку та випуск фахівців з вищою освітою.
  • прозорість та публічність конкурсного зарахування на навчання до вищих навчальних закладів.

Особливої уваги потребує питання вдосконалення роботи вищих навчальних закладів з ЄДЕБО. Зокрема, з метою вирішення організаційних питань роботи з ЄДЕБО необхідно:

  • забезпечити стабільність контингенту адміністраторів ЄДЕБО у вищих навчальних закладах, особливо відокремлених структурних підрозділів;
  • провести тренінги, семінари для відповідальних осіб за внесення відомостей та даних вищих навчальних закладів до ЄДЕБО», - наголосив Перший заступник Міністра.

Також, Голова Державної інспекції навчальних закладів попередив керівників вищих навчальних закладів всіх форм власності та підпорядкування про персональну відповідальність за порушення порядку та строків внесення даних до Єдиної електронної бази з питань освіти.

Від університету у нараді взяли участь: Перший проректор Бороденко Н.Д., відповідальний секретар приймальної комісії Матвєєва Т.Л. та співробітники відповідальні за функціонування бази ЄДЕБО.