Підсумки першого ярмарку "Географічно-інформаційна Україна"

14 жовтня 2015 року в рамках GIS-Fest Ukraine 2015 Перший ярмарок "Географічно-інформаційна Україна" Університет новітніх технологій представив проект «Ефективний шлях впровадження зонінгу в населених пунктах», авторами якого є д.т.н., проф. Боровий Валентин Олександрович, та випускник магістратури 2013 року, кафедри «Землеустрою та кадастру, геоінформаційних систем і технологій» УНТ Зарицький Олександр Васильович. Конкурс проектів, що включав кращі роботи впроваджені останнім часом українськими компаніями та підприємствами з використанням сучасних ГІС та технічних засобів збору та обробки просторової інформації проводився безпосередньо на майданчику біля музею космосу.

Також в рамках заходу було презентовано монографію «Зонування земель ГІС-технологіями»,авторів проф. Борового Валентина Олександровича, та Зарицького Олександра Васильовича, яка і лягла в основу представленого проекта.
Актуальність теми полягає в тому, що за останній час питання щодо впровадження зонінгу на території України в населених пунктах малих, середніх та приміських стали проблемою сьогодення.Зонування територій – необхідний крок на шляху до створення у державі сучасної та ефективної системи управління використання територій (земельних ресурсів), забезпечення раціонального і несуперечливого розміщення різних видів господарської діяльності, вдосконалення розвитку населених пунктів та сприяння будівництву.
Захід проводився на території Музею космонавтики що знаходиться на території Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» у місті Переяслав Хмельницкий Київської області. Підтримку при проведенні та організації заходу було отримано з боку Адміністрації міста Переяслав Хмельницький, Дирекції НІЕЗ "Переяслав" та Громадського об'єднання "Старий Дніпро".


На відкритті учасників та гостей привітали Мер Переяслава-Хмельницького Тарас Вікторович Костін, генеральний директор НІЕЗ «Переяслав» Лукашевич О.М.
Серед почесних гостей GIS-Fest Ukraine 2015, представники Посольства Республіки Казахстан в Україні та Республіці Молдова – перші секретарі Абилкасимов Т.С. та Козлов І.В.
Модератор заходу – Президент ГІС Асоціації України Олександр Мельник, забезпечення організації – Громадське об’єднання «Старий Дніпро», голова – Іващенко Віталій Павлович.

В заході взяли участь:
Ректор Університету новітніх технологій д.т.н., проф. Боровий Валентин Олександрович;
Перший проректор Університету новітніх технологій Бороденко Наталія Дмитрівна;
Громадське об’єднання Старий дніпро – ИващенкоВиталий Павлович;
СИСТЕМ СОЛЮШНС, ПрАТSYSTEMSOLUTIONS – Бабченко Володимир Анатолійович – директор;
DigiFly – ФевзиАметов;
Путренко Віктор Валентинович – представник Світового центру даних з геоінформатики та сталого розвитку;
Громадське обєднання Картографічна сотня – Надія Беба;
АО «Банкомсвязь» Департамент систем технологічного моніторингу – Загоровський Денис Олександрович;
СаенкоОлияВячеславовна, експерт по містобудуванню ГІС-АСОЦІАЦІЇ;
МаркитаненкоСергей Борисович, планувальник-містобубувальник;
ТОВ ЕКСПЕРТЦЕНТРРоман Помазан;
UrbanLabKiev;
ООО "Картография+"Хмара Ігор;
та інші.