Підсумки роботи першої практичної школи: Методологія використання 3D ГІС

4 лютого 2015 року в м. Київ на базі Університету новітніх технологій відбулась перша одноденна практична школа «Методологія використання 3D ГІС».

Участь у заході взяли наступні заклади та організації: Національний екологічний центр України, Одеська державна Академія будівництва та архітектури, Університет новітніх технологій, Фонд сприяння розвитку геоінформаційних технологій та послуг "ГІС-Асоціація України", ТОВ "БломІнфо-Юкрейн", Природа України (pryroda.in.ua) та багато інших представників закладів та організацій які використовують 3D ГІС дані.

 Під час проведення практичної школи, були презентовані та обговорені такі теми та напрямки роботи як: сучасні геоінформаційні системи та технології; використання 3D просторових даних; використання Google/Trimble Sketchup; робота з програмами Autodesk InfraWorks та Esri CityEngine; створення 3D-моделей за фотозображенням та 3D Printing; лазерне та лідарне сканування місцевості.

«Необхідність проведення цієї школи полягає в тому, що традиційна система освіти не завжди поспіває за сучасними вимогами роботодавців, особливо зараз коли значно збільшується складність та багатогранність сучасних інформаційних систем. Університет новітніх технологій готує магістрів за спеціальністю «Геоінформаційні системи і технології»,при цьому багаторічний практичний досвід підтверджує необхідність у проведенні подібних заходів з різних напрямків охоплення сучасних інформаційних технологій. Для досягнення найбільш ефективного результату та впровадження нових засобів взаємодії шляхом запровадження культури традиційної вищої школи та наукових підходів до технологій і процесів взаємодії, при проведенні наступних заходів подібного формату з обраних тематик треба запрошувати до участі провідних фахівців організацій, безпосередньо замовників та партнерів», таку думку висловив ректор Університету новітніх технологій професор Боровий Валентин Олександрович.

Спеціалізована кафедра Університету багато років впроваджує нові технології з застосуванням ГІС, зокрема, в зонуванні населених пунктів, 3D візуалізації шляхів планування та експлуатації зонінгу.

Під час практичної школи відбулась демонстрація сучасних геодезичних та скануючих приладів.

Організаторами практичної школи виступили: Всеукраїнський благодійний Фонд сприяння розвитку геоінформаційних технологій та послуг "ГІС-Асоціація України" та Університет новітніх технологій.

Нижче на фото приклади виробів роздрукованих на 3D принтері.

Довідкова інформація:
Геоінформаці́йна систе́ма - це сучасна комп'ютерна технологія, що дозволяє поєднати модельне зображення території (електронне відображення карт, схем, космо-, аерозображень земної поверхні) з інформацією табличного типу (різноманітні статистичні дані, списки, економічні показники тощо). Також, під геоінформаційною системою розуміють систему управління просторовими даними та асоційованими з ними атрибутами. Конкретніше, це комп'ютерна система, що забезпечує можливість використання, збереження, редагування, аналізу та відображення географічних даних

З усіх питань щодо додаткової інформації пишіть на електрону адресу - Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.